Aktualnie znajdujesz się na: Strona głównaOferta KARATE SHINKYOKUSHIN

KARATE SHINKYOKUSHIN

 • Karate Shinkyokushin, w swojej idei podkreśla jak ważne są zadania rozpowszechniania i popularyzacji Kyokushin Karate, oraz ideały i przekonania, które znajdują swoje odzwierciedlenie w kształcie japońskiego znaku "Kokoro",

  Kokoro.gif

  co oznacza "Serce i Umysł".

  Jest to symbol ukazujący naszą ideę rozwoju ludzkich serc i umysłów, a który łączy się z koncepcją

  Masutatsu Oyamy - twórcy Karate Kyokushin.

  Cele i założenia treningu karate kyokushin pozwalają adeptom tej sztuki walki sprawdzić swoje rzeczywiste fizyczne i psychiczne możliwości. Cechą charakterystyczną kyokushin jest walka prowadzona według ściśle określonych reguł zapewniających bezpieczeństwo ćwiczących, ale pozwalająca również nabrać rzeczywistych umiejętności odpowiedniego reagowania w sytuacji atak – obrona.

  Treningi prowadzone są zgodnie z metodami zasad treningu sportowego pozwalającymi rozwijać w sposób wszechstronny ciało adepta oraz z poszanowaniem tradycyjnych japońskich zasad ETYKIETY DOJO, co z kolei pozwala ćwiczącym w sposób szczególny budować wartościowe cechy charakteru takie jak: męstwo, odwaga, wytrwałość, szacunek, uprzejmość.

  W karate kyokushin rozgrywane są zawody sportowe pozwalające wyłonić Mistrza Świata, Kontynentu, Kraju, Regionu. W poszczególnych grupach wiekowych karatecy walczą w konkurencji kata – pokaz układów formalnych (ściśle określonej kombinacji poszczególnych technik karate), kumite – walka kontaktowa i lekki kontakt– walka z ograniczonym kontaktem.

   W karate możemy mówić o niemal doskonałym, równomiernym rozwoju całego ciała. Jest to jeden z atutów tej sztuki. W czasie pracy nad poszczególnymi technikami istnieje konieczność równomiernego obciążenia obu stron ciała, czy to będą bloki, które wykonujemy na zmianę na obie ręce lub jednocześnie, czy też techniki nożne.  Inne dyscypliny sportowe tj. judo, kendo, pływanie czy jeździectwo nie mogą być uprawiane w każdych warunkach, w każdym miejscu i w dowolnym czasie.

  Sporty te wymagają przeważnie dużej przestrzeni i specjalistycznego sprzętu, warunków i partnera. Natomiast karate jest w tym przypadku uniwersalne, można je ćwiczyć w dowolnym miejscu i o każdej porze. Kolejna zaleta to możliwość uprawiania karate przez wszystkich niezależnie od wieku, ponieważ każdy indywidualnie przystosowuje się do ćwiczeń, zależnie od własnego poziomu cech motorycznych, bez obaw o zmęczenie czy przetrenowanie. Technika karate budowana jest stopniowo w długim okresie czasu. Z punktu widzenia techniki istnieje takie zróżnicowanie w ruchu stóp i rąk, że każdy może dostosować je do własnych możliwości.

  Wpływ karate na rozwój fizyczny potwierdzają testy naukowe, a każdy z praktykujących już po krótkim okresie stwierdza u siebie poprawę gibkości, siły, szybkości w porównaniu z okresem poprzedzającym rozpoczęcie zajęć.Spośród niektórych ćwiczeń praktykowanych w karate na uwagę zasługują ćwiczenia oddechowe (ibuki, nogare) poprawiające koordynację ruchową, wydolność, usprawniające tłocznie brzuszną. Są to najlepsze dowody na rolę karate w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej przez całe życie.
  Informacja: www.csw.net.pl/1031/karate-shinkyokushin